EN

افتتاح طرح ملی پایش آلاینده‏ ها و تقلبات در مواد غذایی و مرکز ملی غربالگری بیماری های متابولیک نوزادان

افتتاح طرح ملی پایش آلاینده‏ ها و تقلبات در مواد غذایی و مرکز ملی غربالگری بیماری های متابولیک نوزادان
افتتاح طرح ملی پایش آلاینده‏ ها و تقلبات در مواد غذایی و مرکز ملی غربالگری بیماری های متابولیک نوزادان با حضور وزیر بهداشت ، معاون ریاست جمهوری ، روسا و مسئولین دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی و مدیریت شرکت ریتا ایلیا کیش
 
 دکتر هاشمی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح طرح ملی پایش آلاینده ها و تقلبات در مواد غذایی و مرکز جامع غربالگری بیماری های متابولیک نوزادان با اشاره به این که در کشور ما نیز مثل همه کشور ها، مشکلاتی در حوزه غذا وجود دارد گفت : ما در زمینه مقابله با آلاینده ها و تقلبات در مواد غذایی در کشور توانمند های متوسطی داریم به این معنی که نه خیلی نسبت به مقوله سلامت غذا و دارو بی توجه هستم و نه آنچنان امکانات ، تجهیزات و نفرات و قوانینی داریم که بتواند صددرصد بازدارنده باشد، اماافتخار می کنیم که مردم  ما را به عنوان مرجع و امین خودشان قبول دارند.
دکتر هاشمی خطاب به تمامی کسانی که آزمایشگاه ها را مدیریت می کنند، آموزش می دهند و در پی ارتقای آن هستند گفت: به هر حال مردم به شما اعتماد کردند، ما امین مردم هستیم و باید در این امانت نهایت امانتداری را بکار گیرید چرا که طمع بشر تمامی ندارد و اخلاق هم که متاسفانه این روزها قربانی قدرت و ثروت و حسادت شده است، بنابراین شما باید مجهزتر باشید و امانت دار خوبی باشید برای مردم.
دکتر هاشمی در خاتمه ابراز امیدواری کرد این تلاش ها که در راستای نظام سلامت کارآمد صورت می گیرد بتواند سیستم بهداشتی کشور را به بلوغ کامل برساند و تاکید کرد  نظام سلامت کارآمد نیاز به ابزار و امکانات دارد و تنها با عزم ملی و حمایت همه جانبه به تکامل خواهد رسید. ابزار ما آزمایشگاه است، ابزاری که بتواند سره را از ناسره تفکیک کند. بنابراین تلاش کردیم در طول این 3 سال گذشته آزمایشگاه ها را مجهز کنیم هم در بخش بهداشت و هم در بخش غذا و دارو.

شرکت ریتا ایلیا کیش این افتخار را دارد که سهمی در تامین تجهیزات این طرح بزرگ و ملی داشته باشد و با تجهیز آزمایشگاه های این دانشکده به دستگاه های LC-MS-MS و NMR تکنولوژی های روز را با غلبه بر تحریم های اعمالی بر کشور در اختیار محققین و اساتید آن مرکز قرار دهد . 
شایان ذکر است در حاشیه این مراسم ملاقاتی بین وزیر محترم بهداشت و مدیریت شرکت ریتا ایلیا کیش صورت گرفت . 
 
1395/08/25

عضویت در خبرنامه :

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید.