EN

کیفیت بالای محصولات فولادی آلیاژی ایران

کیفیت بالای محصولات فولادی آلیاژی ایران
مدیرعامل شرکت ورتیکس جنرال تریدینگ دبی معتقد است: محصولات فولادی آلیاژی ایران بسیار باکیفیت بوده و امروز با دنیا رقابت می‌کند.
خالد جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره فعالیت های این شرکت در حوزه معدن و صنایع معدنی اظهار کرد: ما در حوزه فروآلیاژ و مواد اولیه فعالیت داریم و فروش ما به صورت منطقه‌ای است به همین دلیل تقریبا تمامی شرکت‌های فولادی منطقه همچون فولاد امارات، فولاد قطر مشتری ما هستند. البته با صنعت فولاد ایران نیز همکاری داریم.
وی ادامه داد: بیشتر فعالیت‌های شرکت مربوط به حوزه فرو‌آلیاژها است. البته گاهی سنگ‌آهن را از ایران به کشورهای دیگر صادر می‌کنیم. این موضوع بستگی به خریدار دارد.
خالد جمعه درباره وضعیت بازار بیان کرد: خوشبختانه مدتی است که قیمت‌ها افزایش یافته است. زمانی که قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند، خریداران کم و بازار حالت تشنجی به خود می‌گیرد. شرایط در این زمان بستگی به میزان تقاضا دارد.
وی با بیان اینکه بخشی از ماده اولیه موردنیاز را از ایران تهیه می‌کنند، افزود: بخشی دیگر از مواد اولیه از کشور‌های ‌GCC و بخشی دیگر را از هند، چین، فرانسه، ایتالیا و هلند وارد می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت ورتیکس جنرال تریدینگ با اشاره به کیفیت محصولات ایرانی در مقایسه با کیفیت دیگر محصولات، اظهار کرد: در حوزه آلیاژی، کیفیت محصولات ایرانی بسیار خوب است. یعنی در این حوزه با دیگر کشورهای دنیا رقابت می‌کنند.
وی همچنین درباره محصولات و قیمت‌های چین تصریح کرد: حضور چینی‌ها هیچگاه از بازار قطع نمی‌شود اما میزان نفوذ چین در بازار بستگی به سازندگان دارد. اگر سازندگان به دنبال کیفیت خوب باشند از محصولات ایران استفاده می‌کنند زیرا چین نمی‌تواند محصولی با مشخصات محصول ایرانی را تولید کند و یا اگر محصول را با آن مشخصات تولید کند، هزینه‌اش بالا می‌رود.
به گفته وی، میزان واردات از ایران بستگی به تناژهای درخواستی دارد. میزان محصولات وارداتی به شرایط بازار و تقاضای آن بستگی دارد.
خالد جمعه همچنین درباره وضع تعرفه واردات مواد معدنی از سوی دولت امارات، گفت: تعرفه واردات در امارات یک تعرفه خاص است. به عنوان مثال میزان 5 درصد را از تمامی محصولات وارداتی دریافت می‌کند حال این محصول معدنی باشد یا محصول دیگر. این موضوع به معنای تجارت آزاد است.
مدیرعامل شرکت ورتیکس جنرال تریدینگ با اشاره به کروم نیز افزود: کروم را از عمان وارد می‌کنیم اما قیمت آن بالا است زیرا کیفیت سنگ‌های کروم در عمان پایین است و دستیابی به درصد موردنیاز نیازمند صرف هزینه و زمان است در نتیجه قیمت تمام شده آن افزایش می‌یابد. البته بخشی از کروم موردنیاز را از هند وارد می‌کنیم.
خالد جمعه اظهار کرد: از ایران محصولاتی همچون بیلت و فولادهای آلیاژی را به دلیل کیفیت بالا خریداری می‌کنیم.
 
1395/12/01

عضویت در خبرنامه :

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید.